Dieta

Catering dietetyczny a zdrowie

Catering dietetyczny a zdrowie. Pogorszenie samopoczucia często wynika z nieprawidłowego odżywiania, dlatego trzeba zadbać o naturalne pobudzenie organizmu do życia. Oprócz aktywności fizycznej dobrze jest również uwzględnić odpowiednią dietę, dzięki której przyspieszymy metabolizm i przede wszystkim utrzymany pożądaną wagę. Usługi cateringowe nie są dziś niczym nowym, ponieważ można z nich korzystać w otoczeniu domowym lub biurowym. Wiele osób korzystających z tak zwanej diety pudełkowej potwierdziło, że potrawy z cateringu dietetycznego mają dobry wpływ na ich zdrowie.

Catering dietetyczny a zdrowie

Zdrowy styl życia to innowacyjny projekt cateringu dietetycznego poświęcony ochronie zdrowia.Tworzy go zespół specjalistów z dziedzin takich jak dietetyka i gastronomia. Dzięki usłudze łączącej żywienie dietetyczne z uwagami dietetyka można osiągnąć wysoką skutecznością w osiąganiu celów. Wielu pracowników biurowych marzy tylko o zbilansowanej diecie. Nie można zjeść śniadania, obiad jest nieregularny, w najlepszym razie można przechwycić kawę i ciasteczka. Główny posiłek jest na kolację. Aby czerpać przyjemność z jedzenia warto skorzystać z cateringu dietetycznego, który oferuje przywiezienie posiłków do domu lub firmy. Zdrowe jedzenie dostarczane każdego dnia pozwala ustalić odpowiednią dietę, aby dzień minął bez szkody dla zdrowia, a jakość życia poprawiła się.

Catering dietetyczny – posiłki tylko smaczne i zdrowe

Celem usług cateringowych jest zapewnienie ludziom dostępu do zdrowej żywności, gdziekolwiek się znajdują. Opracowane są produkty dostosowane do różnych potrzeb i wymagań, zarówno pod względem odżywczym, jak i smakowym. Prawidłowe odżywianie zaczyna się od planowania, co oznacza, że śniadania, obiady i kolacje powinny być koniecznością. Jest to program minimum, a w przyszłości lepiej włączyć jeszcze dwa dodatkowe posiłki: między śniadaniem a obiadem, tzw. drugie śniadanie i podwieczorek między obiadem a kolacją. Dzięki temu nie poczujesz głodu i będziesz mógł ograniczyć się do lekkiej kolacji bez podjadania.

Menu dietetyczne z dostawą znajdziesz w firmie cateringowej, potrawy stanowią tylko zdrową żywność. Na dietę pudełkową składają się zdrowe i tylko świeże produkty, z których doświadczeni kucharze przygotowują posiłki zgodnie ze wskazaniami dietetyka. Dostawa do domu lub biura zdrowych posiłków jest odpowiednia dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie i monitorują jakość spożywanej żywności. Dietetyczne jedzenie jest nie tylko zdrowe, ale również przypadnie do gustu osobom o różnych upodobaniach smakowych.

Catering dietetyczny – żywność dietetyczna i tradycyjna

Pojęcie cateringu jest prawdopodobnie znane większości osób, jednak ta specyficzna forma usługi może przybierać różne formy, w zależności od tego, jakiemu celowi będzie służyć. Najogólniej można to określić jako zamawianie posiłków z dostawą. Na tym kończy się ogólna charakterystyka usług gastronomicznych, ponieważ mogą one różnić się rodzajem jedzenia.

Oferowane przez firmę cateringową dania pomagają spożywać odpowiednio zbilansowane posiłki.To pełnowartościowe jedzenie, które spożywane każdego dnia poprawia stan zdrowia. Wiele osób choruje na różne schorzenia i do skutecznego leczenia potrzebują odpowiedniego odżywiania. W ofercie cateringu dietetycznego dostępne są prawidłowo zaplanowane posiłki przez dietetyka, który czuwa nad ich przygotowaniem.

Catering dietetyczna to zdrowe zbilansowane posiłki:

  • Jeżeli ktoś chce odżywiać się zdrowo i spożywać tylko wysokiej jakości produkty może skorzystać z diety klasycznej opartej na chudym mięsie, warzywach, zbożach, nabiale, owocach. Potrawy składają się z różnorodnych składników, dlatego dieta nie jest monotonna a na pewno zdrowa.
  • Posiłki dla diabetyka składają się z produktów o niskim indeksie glikemicznym co przeciwdziała wahaniom cukru we krwi. Dieta wspiera leczenie cukrzycy a także umożliwia utrzymanie odpowiedniej wagi.
  • Dieta wegetariańska w cateringu dietetycznym jest nie tylko zdrowa, ale również smaczna. Nie ma w menu mięsa i ryb, ale są rośliny strączkowe, jajka, nabiał. Każdy posiłek to bogactwo witamin i minerałów, błonnik, co ułatwia przemianę materii i wspiera odchudzanie.
  • Dieta bezglutenowa dedykowana jest ludziom, którzy są zmuszeni do ograniczenia spożycia glutenu. Dlatego z menu wykluczone są zboża a wprowadzone są takie produkty jak ryż, kasze bezglutenowe. Posiłki są różnorodne i odżywcze, dlatego chętnie są zamawiane i spożywane.  
  • Dieta bezlaktozowa jest przeznaczona dla tych którzy mają nietolerancję laktozy (cukru w mleku zwierzęcym). Z posiłków wyeliminowane jest mleko zwierzęce a wprowadzone jest mleko roślinne.
  • Dieta dla sportowców zawiera wyższy poziom białka, dlatego w jadłospisie obecne jest chude mięso, rośliny strączkowe, ryby, nabiał. Jest również dużo warzyw, owoców, zbóż.

To tylko przykłady zdrowej diety, która wzmacnia organizm również w chłodnych porach roku, dodając energii i zapewniając lepsze samopoczucie i odporność na infekcje wirusowe. Zadaniem zrównoważonej diety z cateringu dietetycznego jest dostarczenie zdrowych oraz pełnowartościowych potraw. Dlatego można stwierdzić, że catering dietetyczny jest zdrowy.